Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Kôň z mramora

Kód: 353
Značka: Kameny.cz
€437,47 / ks €364,56 bez DPH
Skladom

Kôň býval považovaný za sprievodcu Bohov a symbol pohybujúceho sa života. Krása, rýchlosť, sexuálna čulosť, plodnosť - to sú vlastnosti najčastejšie pripisované koňom. V Grécku boli kone symbolom slnka, lebo ťahali voz boha slnka Apolóna. Poseidón, boh morí, mal zase kone, ktorí vyjadrovali jeho búrlivosť. V mytológii Keltov, ktorí boli veľmi úspešní v chove koní, bývajú zobrazovaní žrebci aj kobyly. Najvýraznejšou je však konská bohyňa Epona, ktorá je spájaná s plodnosťou a dostatkom. Ochraňovala konská stáda, jazdca a bojovníky na koňoch. Bohyňa Epona bola v 1. - 4. stor. n. l. uctievaná v celom Keltskom svete, kde kôň neskôr dostáva aj krídla, pretože svoje chránence vyprevádza nielen po ceste životom, ale aj na onen svet. V Číne je kôň súčasťou zverokruhu, v ktorom symbolizuje neskrotnú silu a mladosť. Táto symbolika koní, využívaných od vekov ako ťažné a bojové zvieratá, je podobná vo všetkých kultúrach a prevažuje v našom chápaní až dodnes.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ak si chcete svoju záhradu ozvláštniť soškou, z estetického ani praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál, preto je ideálny vybrať si do záhrady výrobok, ktorý je vytesaný z prírodného kameňa.

Tento produkt je ručne vyrobený z jedného kusu žulového kameňa a má precízne remeselné spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady aj ako interiérová dekorácia.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie