Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Žulové fontány pemrlované

Kód: 1641/OE 3
Značka: Kameny.cz
€116,23 / ks €96,86 bez DPH
Skladom
Vyberte si velikost dekorační koule
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Žulové fontány sú vyrobené z prírodného kameňa a ich povrch je upravený špeciálnou metódou - tzv. pemrlovaním. Fontány žulové gule sú našimi zákazníkmi veľmi obľúbené, pretože dokážu vytvoriť netradičnú a na pohľad veľmi príjemnú dekoráciu záhrady. Dostupné sú v veľkostnem priemeru - 30 cm.

Dekoračné gule v záhrade najlepšie vyzerajů v rôznych veľkostných kombináciách.

Ak zakúpite fontánu z našej ponuky, môžete k nej zakúpiť zvýhodnený inštalačné set.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fontány žulové gule s upraveným pemrlovaným povrchom ponúkame v niekoľkých veľkostných prevedeniach. Veľmi obľúbené sú najmä sety týchto prírodných kamenných fontán, ktoré dodajú komlplexnější a osobitejší vzhľad Vašej záhrade.

Ako táto fontána vznikla?

Fontána je vyrobená z prírodného kameňa, materiálom je žula, ktorá je opracovaná pemrlováním. Pemrlovanie žuly je mechanická povrchová úprava viditeľných plôch kameňa. Plochy sa upravujú údermi pemrlicou, čo je kladivo opatrené pracovnou štvorcovou plochou s kovovými ihlanmi. V odborných textoch sa používa aj termín štokovanie, ktorý má pôvod v nemeckom pomenovaní pemrlicou Stockhammer. Pemrlovanie sa vykonáva ručným náradím, dnes už prevažne elektrickým. Kvalita upravovaného povrchu je závislá od počtu a rozmerov hrotov na pemrlovacom kladive.

Ak zakúpite fontánu z našej ponuky, môžete k nej zakúpiť zvýhodnený inštalačné set.

Ako fontánu zapojiť?

S našim inštalačným setom je zapojenie novej fontány naozaj jednoduché a zvládne to takmer každý. Tu je krátky náhľad ako inštalácia prebieha.

  • Do vyhĺbené diery vsadíme nádrž
  • Vložíme čerpadlo a napustíme vodu, aby čerpadlo bolo ponorené
  • Položíme pororošty
  • Rošt prikryjeme mušinou
  • Povrch zasypeme kamienkami, štrkom, či kamennou kôrou
  • Usadíme fontánu a zapojíme do siete

Vždy sa snažíme vyberať kvalitné a zaujímavé výrobky. Záhradná fontána musí zaujať na prvý pohľad, ale pritom sa nesmie okukať.

Všetky fotografie produktov sú fotené v našej kamennej predajni, sú teda úplne autentické a originálne. Produkty sú úplne totožné s fotografiami.

Dodatočné parametre

Kategória: Fontány a gule z kameňa
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Hmotnosť ø 30 cm fontány: cca 35 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie