Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Zajac zo žuly

Kód: 110/SED
Značka: Kameny.cz
€35,66 / ks €29,72 bez DPH
Skladom
Vybere si farbu
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Králik je pokladaný za symbolické mesačné zviera - je stotožňovaný s mesiacom v povestiach aj rozprávkach mnohých národov. V aztéckom folklóru aj vo východoázijských mytológiách sa vyskytuje tzv. Mesačný králik, lebo ak pozrieme na mesiac, možno na ňom údajne vidieť škvrnu v tvare zajaca. V čínskej mytológii býva králik často vyobrazený ako spoločník mesačnej bohyne Chang'e, ktoré neustále dodáva elixír života. Často tu býva označovaný aj ako "nefritový" či "zlatý" zajac. V japonskej antológii sa vyskytuje príbeh o statočnom zajacovi, ktorý obetoval vlastný život, aby zachránil život starému mužovi. Povodná legenda sa objavuje aj v mexickom folklóru, kde králik zachránil život aztéckému bohu, zostupivšiemu na Zemi. Boh sa mu následne odmenil tým, že jeho podobizeň vyobrazil na mesiac.

Detailné informácie

Podrobný popis

Králiky sú spájaní s mesiacom tiež preto, že zatiaľ čo vo dne spia, v noci bdia. Divé zajace šantia pri západe slnka a pri východe mesiaca. Aj pre svoju údajnú schopnosť spať s otvorenými očami je králik považovaný za symbol bdelosti.

Nielen v našich zemepisných šírkach sú králiky často spájaní s Veľkou nocou. Je tomu tak preto, že Pohanská bohyňa jari Ostara (Eastre) mala králičiu hlavu a súčasne bol králik aj jej obľúbeným tvorom. Stal sa preto prvým zvieraťom, ktoré bolo spájané so sviatkami jari.

Králik má dobré obranné inštinkty. Vzhľadom k rozsiahleho potomstvu je pokladaný za symbol plodnosti a stále sa obnovujúceho života.

Ak chcete si svoju záhradu ozvláštniť soškou, z estetického ani praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál, preto je ideálny vybrať si do záhrady výrobok, ktorý je vytesaný z prírodného kameňa.

Tento produkt je ručne vyrobený z jedného kusu žulového kameňa a má precízne remeselné spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady aj ako interiérová dekorácia.

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy a výrobky z kameňa
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Výška sochy: 15cm
Dĺžka sochy: 15cm
Mrazuvzdornosť: Áno
Stabilné oproti slnečnému žiareniu: Áno

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie