Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Zajac zo žuly

Kód: 110/SED
Značka: Kameny.cz
€36,26 / ks €30,22 bez DPH
Skladom
Vybere si farbu
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Králik je pokladaný za symbolické mesačné zviera - je stotožňovaný s mesiacom v povestiach aj rozprávkach mnohých národov. V aztéckom folklóru aj vo východoázijských mytológiách sa vyskytuje tzv. Mesačný králik, lebo ak pozrieme na mesiac, možno na ňom údajne vidieť škvrnu v tvare zajaca. V čínskej mytológii býva králik často vyobrazený ako spoločník mesačnej bohyne Chang'e, ktoré neustále dodáva elixír života. Často tu býva označovaný aj ako "nefritový" či "zlatý" zajac. V japonskej antológii sa vyskytuje príbeh o statočnom zajacovi, ktorý obetoval vlastný život, aby zachránil život starému mužovi. Povodná legenda sa objavuje aj v mexickom folklóru, kde králik zachránil život aztéckému bohu, zostupivšiemu na Zemi. Boh sa mu následne odmenil tým, že jeho podobizeň vyobrazil na mesiac.

Detailné informácie

Podrobný popis

Králiky sú spájaní s mesiacom tiež preto, že zatiaľ čo vo dne spia, v noci bdia. Divé zajace šantia pri západe slnka a pri východe mesiaca. Aj pre svoju údajnú schopnosť spať s otvorenými očami je králik považovaný za symbol bdelosti.

Nielen v našich zemepisných šírkach sú králiky často spájaní s Veľkou nocou. Je tomu tak preto, že Pohanská bohyňa jari Ostara (Eastre) mala králičiu hlavu a súčasne bol králik aj jej obľúbeným tvorom. Stal sa preto prvým zvieraťom, ktoré bolo spájané so sviatkami jari.

Králik má dobré obranné inštinkty. Vzhľadom k rozsiahleho potomstvu je pokladaný za symbol plodnosti a stále sa obnovujúceho života.

Ak chcete si svoju záhradu ozvláštniť soškou, z estetického ani praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál, preto je ideálny vybrať si do záhrady výrobok, ktorý je vytesaný z prírodného kameňa.

Tento produkt je ručne vyrobený z jedného kusu žulového kameňa a má precízne remeselné spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady aj ako interiérová dekorácia.

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy a výrobky z kameňa
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Výška sochy: 15cm
Dĺžka sochy: 15cm
Mrazuvzdornosť: Áno
Stabilné oproti slnečnému žiareniu: Áno