Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Sova stredná (žula)

Kód: 102/SED
Značka: Kameny.cz
€45,92 / ks €38,27 bez DPH
Skladom
Vybere si farbu
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Sovu ako významnú postavu nájdeme v mytológii mnohých afrických, amerických, ázijských i európskych krajín. Pokojné vyžarovanie, veľké oči a premýšľavosť činí sovu symbolom múdrosti a vied. Sova má úlohu ochrankyne. Bola pokladaná za vážnu a premýšľavú a jej schopnosť vidieť v noci sa vykladá ako múdrosť, ktorá preniká temnotou nevedomosti. Ako taká sa v Grécku stala atribútom bohyne Atény. Symbolom múdrosti je sova takisto v keltskej mytológii, kde je vyobrazovaná v erbovým umení a vo waleskej literatúre sa objavuje dodnes. V našich zemepisných šírkach je najčastejšie vyobrazovaná s knihami a okuliarmi. V Číne bola sova spájaná s bleskom, ktorý rozjasňuje noc, a s hromom, ktorý narúša ticho noci.

Detailné informácie

Podrobný popis

Stredná sova z prírodného kameňa o veľkosti 20 cm. Ak si chcete svoju záhradu ozvláštniť soškou, z estetického ani praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál. Preto je ideálne vybrať si do záhrady výrobok, ktorý je vytesaný z prírodného kameňa.

Tento produkt je ručne vyrobený z jedného kusu žulového kameňa a má precízne remeselné spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady i ako interiérová dekorácia

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy a výrobky z kameňa
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Výška sochy: 20cm
Mrazuvzdornosť: Áno
Stabilné oproti slnečnému žiareniu: Áno
Hmotnosť: cca 10 kg