Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Slon zo žuly

Kód: 111/RUZ 111/SED Zvoľte variant
Značka: Kameny.cz
€79,87 / ks €66,56 bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Vybere si farbu
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Slon je významným pozitívnym symbolom životnej energie, sily, múdrosti a vysokých morálnych kvalít. Pokladá sa za symbol suverenity a zároveň neporaziteľnej sily a pevnosti. Patrí medzi obyvateľov pozemského raja, platil za múdreho vodcu udávajúceho správny smer. Prenikol do mariánskej typológie a stal sa jedným z príkladov atribútov uvážlivosti. Slon je pokladaný za vzor mravnej sily a je považovaný za symbol obozretnosti dvoch slonov stojacich oproti sebe u stromu života. Slon je tak symbolom života a krstu. Samica rodí mláďatá a samec je na stráži, aby podľa mytológie zahnal draka, ktorý matku a mláďa ohrožuje.

Detailné informácie

Podrobný popis

Slon je kráľovským jazdeckým zvieraťom Ázie. Je uctievaný pre svoju silu a múdrosť. V hinduistických predstavách bol Airavata, otec všetkých slonov,  zvieraťom, na ktorom jazdil boh Brahma. Bohyňa Ganeša so sloňou hlavou je bohyňou šťastia a úspechu. V buddhizme má slon zvláštnu úlohu, pretože kým sa Buddha znovuzrodil ako človek, žil na zemi ako biely slon.

Slon svojou silou chraňuje domov a takmer na celom svete je považovaný za symbol šťastia. Ľudia veria, že slon so zdvihnutým chobotom víta nové príležitosti, zatiaľčo slon s chobotom dole symbolizuje dlhovekosť.

V Thajsku je zvykom, že novomanželia (aj iní ľudia, ktorí potrebujú šťastie) prechádzajú pod bruchom slona.

Slon bývá taktiež súčasťou obrázkov pozemského raja. Podobizne slona sa ztvárňují v obrazoch, soškách, amuletoch, šperkoch, obrazoch aj dekoračných predmetoch.

Ak chcete svoju záhradu obzvláštniť soškou, z estetického aj praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál. Preto je ideálne vybrať si do záhrady výrobok, který je vytesaný z prírodného kameňa. Veľmi dobre vyzerá kamenná socha slona umiestnená medzi rastlinami.

Tento produkt je ručne vyrobený z jednoho kusu žulového kameňa a má precízne spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady aj ako interiérová dekorácia.

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy a výrobky z kameňa
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Výška sochy: 25cm
Dĺžka sochy: 30cm
Mrazuvzdornosť: Áno
Stabilné oproti slunečnému žiareniu: Áno
Približná hmotnosť: 13,5 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie