Pieskovcová lampa

Kód: 154/75 154/90 154/105 154/130 154/170 Zvoľte variant
Značka: Kameny.cz
€185,90 €261,78 €413,54 €603,24 €792,94 od €185,90 €154,92 bez DPH €218,15 bez DPH €344,62 bez DPH €502,70 bez DPH €660,78 bez DPH od €154,92 bez DPH
Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Zvolte variantu
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Japonská pieskovcová lampa je vyrobená z prírodného pieskovca a je unikátnym doplnkom záhrady. Ponúkame Vám dve veľkosti pieskovcové lampy a to malú s výškou 75 cm a veľkú s 90 cm. Ako všetky japonské lucerny aj táto je vyrobená ako stavebnica, skladá sa zo 6 častí. Očarenie, ktoré vychádza z umelecky spracovaných motívov, zanechá u mnohých Vašich návštevníkov trvalé stopy. Zamilujú sa do lampy pravdepodobne na prvý pohľad, ale až tak jednoducho sa im neopozerá. U mnohých z nich to vzbudí želanie premeniť vlastný pozemok a vlastnoručne si zriadiť japonskú záhradu alebo aspoň priniesť do nej niektorý japonský prvok.

přírodní kámen - natural

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Pieskovcová lampa je vhodná do záhrady, k jazierku alebo potôčiku. Dokonale však padne aj na Vašu terasu. Výška japonskej lampy je 75 cm a väčšej varianty 90 cm. Vďaka pieskovci má lampa jedinečný a osobitý vzhľad, ktorý prinesie do Vašej záhrady pokojnú a príjemnú atmosféru. Tieto pieskovcové japonské lampy máme vystavené v našej kamennej predajni vo Valašskom Meziříčí, kde si ich môžete osobne prísť prezrieť a nechať sa inšpirovať.

História japonských lámp začína, ako u mnohých iných vecí, v Číne. V Japonsku tieto lampy, ktoré môžu byť vyrobené z kameňa, dreva, alebo kovu, zdomácneli najskôr v budhistických kláštoroch a Japonci ich začali označovať súhrnným názvom - toro. Tak, ako v krajine pôvodu, slúžili aj v kláštoroch k vytýčeniu a osvetleniu ciest v záhradách a parkoch. Postupne sa začali používať aj vo verejných a súkromných záhradách a ich obľuba a rozšírenie mnohonásobne prekonalo ich použitia v Číne.
Kamenné lampy, sa stali nevyhnutným prvkom v čajových záhradách a podľa požiadavky na ich umiestnenie a funkciu začali vznikať nové tvary a typy. Do moderných záhrad sa lampy umiestňujú skôr z dekoračných účelov a pre vytvorenie ,,japonskej atmosféry" a vzhľadu záhrady. Podľa učenia Feng-Šuej sú lampy nutné pre vytvorenie miesta, kde sídli dobrí duchovia každej záhrady.

Všeobecne sa všetky japonské lampy skladajú z viacerých častí, ktoré sú spojené s piatimi budhistickými prvkami. Ich symbolika sa viaže k životu ducha po zániku fyzického tela.
Spodná časť, ktorá sa dotýka zeme, je spojená s prvkom Chi, čo je symbol krajiny. Časť, nad podstavcom lampy, je spojená s prvkom Sui, ktorý značí vodu. Diel, v ktorom je umiestnené svetlo, reprezentuje Ka. Najhornejšej časti lampy označujú FU a KU, čo značí prázdnotu a ducha, ktorý mieri k nebu.

Ako vybudovať japonskú záhradu? Chcete oázu pokoja a čistoty? Pre meditačné japonskú záhradu nie je žiadny pozemok príliš malý. Rýdze meditačné záhrada s kameňmi, lampou a plochou štrku nájde miesto prakticky kdekoľvek a nemusí nutne byť drahá. Často pre realizáciu karesansui podľa japonského vzoru vyhovuje už malý dvor.

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské záhrady
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Pískovec
Mrazuvzdornosť: Áno
Rozmery malej lampy: 75 cm, Ø 35 cm, 60 kg
Rozmery velkej lampy: 90 cm, Ø 50 cm, 100 kg
Lampa je stavebnica: 6 ks