Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Flexibilné cementové lepidlo - MULTIELASTIK 15 kg

Kód: 5907762305105
Značka: Stegu
€23,65 / ks €19,71 bez DPH
Na objednávku

Lepidlo MULTIELASTIK je mrazuvzdorné práškové lepidlo šedej farby, ktoré je nutné rozmiešať s vodou. Univerzálne lepidlo, ktoré môžeme použiť do interiéru aj exteriéru, je flexibilné s vysokou pevnosťou pre vrstvy do hrúbky 5 mm.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Univerzálne mrazuvzdorné lepidlo STEGU

Lepidlo MULTIELASTIK je mrazuvzdorné práškové lepidlo šedej farby, ktoré je nutné rozmiešať s vodou. Univerzálne lepidlo do interiéru aj exteriéru, je flexibilné s vysokou pevnosťou pre vrstvy do hrúbky 5 mm.

Príprava podkladu:

Lepidlo je možné použiť na akýkoľvek pevný povrch: betón, tehla, silikátové tehly, sadrokartón a sadrové omietky. Povrch musí byť čistý, suchý a spenetrovaný vhodnou penetráciou. V prípade hladkého povrchu, olejovej alebo vodeodolnej maľby by mal byť povrch zdrsnený v pomeru 50% z pôvodnej plochy a následne dôkladne zbavený prachu a nečistôt.

Príprava lepidla:

Lepidlo by malo byť rozmiešané v čistej nádobe. Lepidlo nalejte do vody (5 kg lepidla na 2,8 - 3 litrov vody) a dôkladně premiešajte ručne alebo elektrickým miešadlom. Po 5 minutách znovu premiešajte. Lepidlo by malo byť použité do 20 minút.

Lepenie:

Lepidlo MULTIELASTIK nanášajte priamo na obklad (vodorovne) a na stenu (zvisle) pomocou zubového oceľového hladítka o veľkosti zubov 8 - 10 mm. Po nanesení lepidla na min. 80% plochy obkladu, obklad priložte na stenu a rovnovmerne pritlačte. Nadmerné množstvo lepidla odstraňte špachtľou.

Opravy je možné robiť do 10 minút. Lepidlo by sa nemalo používať počas dažďa, vetru alebo veľkej teploty. Okolná teplota podkladu a pri lepení nesmie byť nižšia ako 5 °C a vyššia ako 25 °C. Lepidlo nie je vhodné na použitie v prípade vrstiev hrubších viac ako 5 mm.

Odporúčanie:

Vzhľadom k rôznorodosti stavebných materiálov dostupných na trhu, musia byť pred lepením urobené skúšky za účeľom vylúčenia akéhokoľvek nepredvídateľného problému, ktorý môže nastať v priebehu lepenia.

Dodatočné parametre

Kategória: Stavebná chémia - impregnácia, lepidla, odstraňovače
Farba: Sivá
Mrazuvzdornosť: ano
Vodeodolnosť: ano
Vydatnosť: 4 m²
Priemerná spotreba: 3 - 4 kg/m²
Voda na zamiešanie: 4 l na 15 kg
Teplota pri práci: 5 - 25 °C
Tuhnutie: 15 minút
Vytvrdzenie: 5 hodín

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie