Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Mačka ležiaca z vápenca

Kód: 116
Značka: Kameny.cz
€79,87 / ks €66,56 bez DPH
Skladom

Mačka - ležiaca z prírodného kameňa je dnes síce predovšetkým domácim miláčikom, aj tak ale zostáva neskrotnou šelmou a jej sila je na nej poznať. Nikdy sa úplne nepodvolia vôli svojho majiteľa, ani sa nenechá skrotiť. Prvé záznamy o domestifikovaných mačkách pochádzajú zo starovekého Egypta. Tento kraj bol závislý na obiliu a mačacia schopnosť chrániť sýpky pred myšami bola pokladaná za zázračnú. Zabitie mačky sa tu trestalo smrťou. Mačka bola v Egypte považovaná za spodobnenie dvojjedinej bohyne. Na jednu stranu symbolizovala ochranu, divokosť a bojovnosť, na stranu druhú bola ale aj predstaviteľkou materstva, plodnosti a lásky. Aj u Keltov a Germánov bola mačka pre svoju neskrotnú povahu vnímaná ako posol bitky. Zároveň bola ale, podobne ako u starovekých Egypťanov, bohyňou lásky a plodnosti. U mačiek sa teda často stretávame s ženskou symbolikou. Siamské mačky boli Strážkyňami chrámov a pokladov. V Grécku boli mačky symbolom Diany a Dionýza.

Skladem pouze hladká varianta.

Detailné informácie

Podrobný popis

V Číne sú mačky pre svoju schopnosť prispôsobovať sa považované za symboly transformácie. Vďaka svojej schopnosti hubiť myši panovalo presvedčenie, že mačky vyháňajú z domu zlých duchov. Podľa čínskej mytológie sa verí, že ak niekomu venujete vyobrazení mačky spolu so slivkou a bambusom, hovoríte tým dotknutej osobe: "Prajeme ti pre všetky časy vysoký vek."

Z vlastností mačiek jasne vyplývajú jej atribúty. Nezávislosť, slobodomyseľnosť, ženská sexualita, pôvab, divokosť, démonickosť, ale aj hravosť, prítulnosť, kľud, tajuplnosť a elegancia. Zároveň je však strážkyňou rodinného krbu a obrazom plodnosti a ochranitelstva. Vhodne umiestnené spodobnenie mačky slúži na obnovenie spojenia s vlastnou kreativitou a nezávislosťou.

Ak si chcete svoju záhradu ozvláštniť soškou, z estetického ani praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál. Preto je ideálne vybrať si do záhrady výrobok, ktorý je vytesaný z prírodného kameňa.

Tento produkt je ručne vyrobený z jedného kusu žulového kameňa a má precízne remeselné spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady i ako interiérová dekorácia.

Rozmery: 20x15x30 cm.

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy a výrobky z kameňa
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Vápenec
Obsah balenia: 1
Výška sochy: 20cm
Dĺžka sochy: 30cm
Mrazuvzdornosť: Áno
Stabilné oproti slnečnému žiareniu: Áno
Približná hmotnosť: 10 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie