Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Line Black - mozaika z prírodného kameňa

Kód: 394
Značka: Kameny.cz
€38,58 / balenie 0,5 m2 €32,15 bez DPH €77,16 / 1 m2
Na objednávku

Prírodná kamenná mozaika vyrobená z vápenca. Jednotlivé kamienky sú omieľanie a následne nalepené na sieťku, čo podstatne uľahčuje a urýchľuje pokládku obkladu. Jednotlivé moduly majú rozmer 15 x 30 cm s hrúbkou kameňa 1,5 cm. Kameň je od pradávna ideálnym stavebným materiálom, využívaným pôvodne predovšetkým v konštrukciách, dnes je neodmysliteľne spätý aj s dizajnom. Ako funkčný aj krásny a súčasne nadčasový materiál je veľmi často využívaný aj na dlažby vonkajšie a vnútorné.

Detailné informácie

Podrobný popis

Luxusná, honosná a elegantná kamenná mozaika z prírodného vápenca je jednou z najobľúbenejších obkladov. Jedná sa o veľmi autentický vzhľad obkladov, ktoré sú veľmi často umiestňované do náročnejších priestorov ako sú kuchyne či kúpeľne. Dokonale však dotvára príjemnú atmosféru aj v okolí krbových kachlí. Lepené moduly, na ktorých sú jednotlivé kusy kamenné mozaiky upevnené, majú rozmer 15 x 30 cm a hrúbka kameňa je 1,5 cm. Vďaka nalepeniu malých kúskov vápenca na veľké moduly je pokládka tohto obkladu veľmi rýchla a jednoduchá.
 

Z masívneho kameňa, z ktorého sa kedysi budovy murovali, sa dnes prešlo k obkladom, ktoré majú budovy krášliť a chrániť. U ciest a chodníkov dnes betón postupne nahrádza žula. Veľa ľudí má dnes zafixované, že kameň je drahý a práca s ním prináša riziko. Napriek tomu sa v minulosti, relatívne i nedávnej, kameň hojne používal najmä k výstavbe bankových domov, honosných sídiel ap. Čo sa týka farebnosti, je tuzemská ponuka v porovnaní so svetom skromnejší, preto berieme všetky obkladové aj dlažobné kamene zo zahraničia a dnes sú prírodné kamenné obklady využívané oveľa hojnejšie.

Kamenná mozaika z vápence Black Line

Kladenie tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložité, čo by ste pri Vašej snahe a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody.

Ak si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálne. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

Dodatočné parametre

Kategória: Mozaiky
Materiál: Prírodný kameň
Použitie: interiér
Rozmery: 15 x 30 cm
Spôsob pokládky: Do lepidla
Vzhľad: Mozaika
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Vápenec
Obsah balenia: 0,5m2
Hmotnosť 1 m²: cca 30 kg
Rozmer: 15x30cm
Hrúbka kameňa: 1,5cm