Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Interiérová dlažba z kameňa - Lima Crem

Kód: 207S1
Tip
Značka: Kameny.cz
€37,04 / balenie 0,74 m2 €30,87 bez DPH €50,05 / 1 m2
Skladom

Chystáte sa renovovať interiér alebo zariaďujete dom, či byt a chcete siahnuť po niečom kvalitnom, praktickom, luxusnom a elegantnom? Tak s tým Vám môžeme zaiste pomôcť. Máme pre Vás v ponuke štýlovú interiérovú dlažbu Lima Crem, ktorá je z prírodného travertínu. Jedná sa o jeden z najžiadanejších prírodných materiálov, ktorý býva hojne využívaný v interiéri. Medzi veľké prednosti travertínu patrí ľahká pokládka a veľmi nízke nároky na údržbu. Vo Vašej záhrade potom nájde využitie ako dlažba na terasy, schodiská, okolo bazéna, ale aj ako obklady fasád, soklov a plotov.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 

Nemusíte bývať v luxusnom sídle, aby ste si mohli v záhrade postaviť dlažbu z prírodného kameňa. Rovnako pôsobivo totiž vyzerajú kamene v záhrade elegantného mestského domu a pekne podčiarknu aj čaro vidiecke záhradky. Kladenie prírodnej kamennej dlažby tiež nemusí byť tá najdrahšia varianta. Dodajte svojej záhrade nový nádych luxusu a elegancie v podobe kamenného obkladu a dlažby z travertínu. Lima Crem je jedinečný prírodný kameň, ktorý je upravený na hrúbku 1,2 a 3 cm. Jedná sa o kompaktnú formu vápenca, ktorá vzniká v riekach a horúcich prameňoch. Travertín má unikátnu kresbu a je k dostaniu v rôznych farebných prevedeniach, od svetlo béžovej, cez hnedú až k našedlým odtieňom. Kresba a farba závisí na lokalite, kde sa travertín ťaží. Vzhľad travertínu je tiež ovplyvňovaný klimatickými podmienkami danej lokality. Formátovaná dlažba z prírodného kameňa travertínu je vhodná aj pre komerčné využitie - pred firemné budovy, nádvorie.

 

Ponúkame tri typy kameňa Lima Crem: 

Obklad a interiérová dlažba Lima Crem - tento kameň má výšku 12 mm a skladá sa do románskeho patentu. Je možné si ho pozrieť v priloženom súbore s názvom "Kladečský plán". Travertín vo výške 12 mm je ideálny do interiéru na obklady aj dlažby. Tento travertín môžete použiť aj v exteriéri ako obklad. Túto výšku travertínu možno tiež použiť ako exteriérovú dlažbu, ale iba pre nadkryté plochy (napr. Terasy, balkóny, zimné záhrady a pod.).

Exteriérová dlažba Lima Crem - tento travertin má výšku 30 mm a je ideálnou dlažbou do exteriéru. 

Podlahová lišta - jedná sa o jednotlivé kusy s rozmermi 60 x 6 x 1,2 cm. Podlahové lišty možno však tiež využiť ako interiérovú dlažbu. Skladaním travertínových pásikov do stromčeka (podobne ako drevené parkety) docielime netypického a zároveň zaujímavého formátu prírodného kameňa. 

Koľko prírodného kameňa objednať?

  1. Vymerajte si plochu, ktorú chcete obložiť a prepočítajte jej na m²
  2. Pripočítajte približne 10 - 15% obkladového kameňa na prierezy
  3. Výsledok vložte do kolónky "Koľko m² potrebujete?".
  4. Kalkulačka Vám následne sama vypočíta, koľko balení obkladového kameňa dostanete.
  5. K obkladu Vám môžeme ponúknuť tiež kvalitné flexibilné lepidlo a impregnáciu.

 Lima Crem nie je jediným produktom série Lima, ponúkame ju vo viacerých farebných prevedeniach. Prezrieť si ju teda môžete osobne na predajni, alebo zakúpením vzorky, ktorý Vám doručíme a Vy si môžete vybrať z pohodlia domova.

VZORKY si môžete objednať tu.

K tomuto produktu doporučujeme lepidlo Adesilex P9 - bílé lepidlo , impregnaci WProtect a spárovací hmotu Ultracolor.

Průměrná spotřeba spárovací hmoty Ultracolor:

patent 1,2 cm– spára minimální – 0,3-0,4 kg/m2

Doporučená barevnost spárovací hmota Béžová 2000, č. 132.

Kladenie tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložité, čo by ste pri Vašej snahe a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody.

Ak si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiež odborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálne. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Dlažby - prírodný kameň
Materiál: Přírodní kámen
Série: Crem
Vzhled: Přírodní kámen
Použitíie: Interiér - vnitřní
Pokládka: Do lepidla - pochozí plochy
Rozmery: Románský patent
Balenie 2: Románský patent
Interiér x Exteriér: Travertin
Mrazuvzdornosť: Pochozí
Počet balení (paleta / vrstva): Crem
Počet balení (paleta): 1,2 cm
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Travertín
Formát kameňa: Románský patent
Mrazuvzdornosť: Áno
Škárovanie: Podľa spôsobu pokládky
Hrúbka kameňa: 1,2 cm
Obsah balenia: 0,74 m²
Približná váha: 32 kg / m²

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie