Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Lima Aurum - interiérová dlažba z kameňa AKČNÉ ZBOŽÍ

Kód: 206/OBK2S1
Akcia Tip
Značka: Kameny.cz
€23,68 / balenie 0,74 m2 €19,73 bez DPH €32 / 1 m2
Vypredané

Lima Aurum je dlažobný kameň vyrobený z travertínu. Možno ho použiť v interiéri. Jedná sa o veľmi obľúbený prírodný kameň. Medzi jeho veľké výhody patrí ľahká pokládka a veľmi nízke nároky na údržbu. Travertín v interiéri je vhodný aj do zaťažovaných priestorov, ako sú kúpeľne, kuchyne, práčovne a okolie bazéna. 

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
Že je kameň príliš drahý a môžu si ho dovoliť len vybraní ľudia? Toto presvedčenie je už dávno preč, v dnešnej dobe si môžete zaobstarať krásnú prírodnú kamennú dlažbu už od pár eur. Dodajte svojmu interiéru nádych luxusu a elegancie v podobe kamenné dlažby z travertínu. Jedná sa o kompaktnú formu vápenca, ktorá vzniká v riekach a horúcich prameňoch. Travertín má unikátnu kresbu a je k dostaniu v rôznych farebných prevedeniach, od svetlo béžovej, cez hnedú až k našedlým odtieňom. Kresba a farba závisí na lokalite, kde sa travertín ťaží. Vzhľad travertínu je tiež ovplyvňovaný klimatickými podmienkami danej lokality. Tento prírodný kameň travertín je obzvlášť vhodný do kúpeľne, používa sa ale aj ako dlažba do kuchyne, obývacej izby alebo chodby, kde vďaka svojim zlatistým podtónom dodáva prívetivý a hrejivý pocit. Formátovaná dlažba z prírodného kameňa travertínu je vhodná aj pre komerčné využitie - vstupnej haly, recepcie, reštaurácie, kancelárie.
 

Ponúkame tri typy kameňa Lima Aurum:

Obklad a interiérová dlažba Lima Aurum - tento kameň má výšku 12mm a skladá sa do Románského patentu. Ten je možné prezrieť v priloženom súbore s názvom "Kladačský plán". Travertín vo výške 12 mm je ideálny do interiéru na obklady aj dlažby. Tento travertín môžete použiť aj v exteriéri ako obklad. Túto výšku travertínu možno tiež použiť ako exteriérovú dlažbu, ale iba pre nadkryté plochy (napr. terasy, balkóny, zimné záhrady a pod.)

Exteriérová dlažba Lima Aurum - tento travertín má výšku 30 mm a je ideálnou dlažbou do exteriéru. 

Podlahová lišta - jedná sa o jednotlivé kusy s rozmermi 60 x 6 x 1,2 cm. Podlahové lišty možno však tiež využiť ako interiérovú dlažbu. Skladaním travertínových pásikov do stromčeka (podobne ako drevené parkety) docielime netypického a zároveň zaujímavého formátu prírodného kameňa. 

Koľko prírodného kameňa objednať?

  1. Vymerajte si plochu, ktorú chcete obložiť a prepočítajte jej na m²
  2. Pripočítajte približne 10 - 15% obkladového kameňa na prierezy
  3. Výsledok vložte do kolónky "Koľko m² potrebujete?".
  4. Kalkulačka Vám následne sama vypočíta, koľko balení obkladového kameňa dostanete.
  5. K obkladu Vám môžeme ponúknuť tiež kvalitné flexibilné lepidlo a impregnáciu.

Obkladový kámen travertin Lima Aurum

Lima aurum nie je jediným produktom série Lima, ponúkame ju vo viacerých farebných prevedeniach. Prezrieť si ju teda môžete osobne na predajni, alebo zakúpením vzorky, ktorý Vám doručíme a Vy si môžete vybrať z pohodlia domova.

VZORKY si môžete objednať tu.

K tomuto produktu odporúčame lepidlo Adesilex P9 - bílé lepidlo , impregnáciu WProtect a škárovaciu hmotu Ultracolor.

Priemerná spotreba škárovacej hmoty Ultracolor:

patent 1,2 cm– škára minimálna – 0,3-0,4 kg/m2

Odporúčaná farebnosť škárovacej hmoty Marone, hnedá, č. 142.

Kladenie tejto kamennej dlažby nie je tiež nič zložité, čo by ste pri Vašej snahe a šikovnosti nezvládli. Na konkrétny postup, ako dlažbu položiť, sa môžete pozrieť priamo v našom článku v sekcii Rady a návody.

Ak si neviete rady ako vybrať, objednať či položiť kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, alebo osobne navštívte našu kamennú predajňu vo Valašskom Meziříčí, kde si môžete tiež všetky dlažby prezrieť a nechať sa inšpirovať. Ponúkame tiežodborné vizuálne spracovanie Vašich požiadaviek v 2D alebo 3D verziu, ku ktorému Vám náš odborník zodpovie všetky otázky a bude Vám plne k dispozícii.

Pri nákupe u nás sme schopní zabezpečiť dopravu po celej ČR i SR, pokiaľ sa nerozhodnete na osobnom vyzdvihnutí. Každá objednávka je konzultovaná jednotlivo, a tak sa cena môže líšiť a je veľmi individuálne. Do cenníka dopravy môžete nahliadnuť tu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Dlažby - prírodný kameň
Materiál: Prírodný kameň
Série: Aurum
Pokládka: Do lepidla - pochôdzne plochy
Balenie 2: Románsky patent
Interiér x Exteriér: Travertín
Mrazuvzdornosť: Pochôdzna
Počet balení (paleta / vrstva): Aurum
Počet balení (paleta): 1,2 cm
Použitie: Interiér - vnútorné
Rozmery: Románsky patent
Vzhľad: Prírodný kameň
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Travertín
Mrazuvzdornosť: Áno
Škárovanie: Podľa spôsobu pokládky
Obsah balenia: 0,74 m2
Formát kameňa: Románsky patent
Hrúbka kameňa: 1,2 cm
Približná hmotnosť: 32 kg / m²