Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Kotoji japonská lampa - VÝPREDAJ

Kód: 4829
Novinka
Značka: Kameny.cz
€196,38 / ks €163,65 bez DPH
Skladom

Jedinečná japonská lampa vyrobená z prírodného kameňa. Lucerna je ručne vyrobená zo sivej žuly, ktorá dodáva výrobku jej osobitosť a eleganciu. Zakúpiť si tento model môžete v troch rôznych veľkostiach. Japonská lampa koto funguje ako skladačka, je rozdelená na 9 častí.

Na rozdiel od čínskych záhrad, z ktorých použitie kameňov pôvodne vzišlo, sa v Japonsku príliš nepoužívajú kamene mimoriadnych bizarných tvarov, usilujeme totiž o jednoduchosť a autenticitu.

Výška lampy je cca 70 cm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ako vybudovať japonskú záhradu? Chcete oázu pokoja a čistoty? Pre meditačnú japonskú záhradu nie je žiadny pozemok príliš malý. Rýdze meditačná záhrada s kameňmi, lampou a plochou štrku nájde miesto prakticky kdekoľvek a nemusí nutne byť drahá. Často pre realizáciu karesansui podľa japonského vzoru vyhovuje už malý dvor. Ponúkaná lampa koto je ideálnou variantou do Vašej dokonalej záhrady s príjemnou atmosférou. Dodá jej všetko potrebné a vytvorí tak srdce Vašej záhrady.

Očarenie, ktoré vychádza z umelecky spracovaných motívov, zanecháva u mnohých návštevníkov japonských záhrad trvalé stopy. U mnohých z nich to vzbudzuje želanie premeniť vlastný pozemok a vlastnoručne si zriadiť japonskú záhradu alebo aspoň priniesť do nej niektorý japonský prvok.

História japonských lámp začína, ako u mnohých iných vecí, v Číne. V Japonsku tieto lampy, ktoré môžu byť vyrobené z kameňa, dreva, alebo kovu, zdomácneli najskôr v budhistických kláštoroch a Japonci ich začali označovať súhrnným názvom - toro. Tak, ako v krajine pôvodu, slúžili aj v kláštoroch k vytýčenie a osvetlenie ciest v záhradách a parkoch. Postupne sa začali používať aj vo verejných a súkromných záhradách a ich obľuba a rozšírenie mnohonásobne prekonalo ich použitia v Číne.

Kamenné lampy, sa stali nevyhnutným prvkom v čajových záhradách a podľa požiadavky na ich umiestnenie a funkciu začali vznikať nové tvary a typy. Do moderných záhrad sa lampy umiestňujú skôr z dekoračných účelov a pre vytvorenie ,,japonskej atmosféry" a vzhľadu záhrady. Podľa učenia Feng-Šuej sú lampy nutné pre vytvorenie miesta, kde sídlia dobrí duchovia každej záhrady.
Všeobecne sa všetky japonské lampy skladajú z viacerých častí, ktoré sú spojené s piatimi budhistickými prvkami. Ich symbolika sa viaže k životu ducha po zániku fyzického tela.

Spodná časť, ktorá sa dotýka zeme, je spojená s prvkom Chi, čo je symbol krajiny. Časť, nad podstavcom lampy, je spojená s prvkom Sui, ktorý značí vodu. Diel, v ktorom je umiestnené svetlo, reprezentuje Ka. Najhornejšej časti lampy označujú FU a ku, čo značí prázdnotu a ducha, ktorý mieri k nebu.

Odporúča sa japonské lucerny pripevniť na kamenný podstavec, aby počas búrky nespadli.

Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda plne autentické. V našej predajni si lampy môžete tiež prísť osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské záhrady
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Farba: Sivá
Mrazuvzdornosť: Áno
Lampa je skládačka: 9 ks
Približná výška: 70 cm

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie