Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Kôň z vápenca

Kód: 354
Značka: Kameny.cz
€436,85 / ks €364,04 bez DPH
Skladom

Kôň býval považovaný za sprievodcu Bohov a symbol pohybujúceho sa života. Krása, rýchlosť, sexuálna čulosť, plodnosť - to sú vlastnosti najčastejšie pripisované konom. V Grécku boli kone symbolom slnka, lebo ťahali voz boha slnka Apolóna. Poseidón, boh morí, mal zase kone, ktore vyjadrovali jeho búrlivosť. V mytológii Keltov, ktorí boli veľmi úspešní v chove koní, bývajú zobrazovaní žrebce aj kobyly. Najvýraznejšou je však konská bohyňa Epona, ktorá je spájaná s plodnosťou a dostatkom. Ochraňovala konské stáda, jazdca a bojovníkmi na koňoch. Bohyňa Epona bola v 1. - 4. stor. n. l. uctievaná v celom Keltskom svete, kde kôň neskôr dostáva aj krídla, pretože svoje chránenca vyprevádza nielen po ceste životom, ale aj na onen svet. V Číne je kôň súčasťou zverokruhu, v ktorom symbolizuje neskrotnú silu a mladosti. Táto symbolika koní, využívaných od vekov ako ťažné a bojové zvieratá, je podobná vo všetkých kultúrach a prevažuje v našom chápaní až dodnes.

Ak si chcete svoju záhradu ozvláštniť soškou, z estetického ani praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál. Preto je ideálne vybrať si do záhrady výrobok, ktorý je vytesaný z prírodného kameňa.

Tento produkt je ručne vyrobený z jedného kusu žulového kameňa a má precízne remeselné spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady aj ako interiérová dekorácia.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Doprava

Dopravu realizujeme pomocou zmluvných partnerov a sme schopní Vám objednávky aj ťažších zásielok doručiť po celom území SR. Dopravca má vždy na automobile mechanizáciu, ktorá je schopná materiál z vozidla zložiť na zem bez nutnosti fyzickej práce.

Realizácia

Okrem predaja prírodného kameňa sa tiež zameriavame na realizácie obkladov a dlažieb z tohto materiálu. Ak budete mať záujem, pošlite nám svoj dopyt a my Vám nezáväzne zadarmo spracujeme cenovú ponuku.

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy a výrobky z kameňa
Obsah balenia: 1
Približná hmotnosť: 80 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie