Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Kôň z vápenca

Kód: 354
Značka: Kameny.cz
€443,48 / ks €369,57 bez DPH
Vypredané

Kôň býval považovaný za sprievodcu Bohov a symbol pohybujúceho sa života. Krása, rýchlosť, sexuálna čulosť, plodnosť - to sú vlastnosti najčastejšie pripisované konom. V Grécku boli kone symbolom slnka, lebo ťahali voz boha slnka Apolóna. Poseidón, boh morí, mal zase kone, ktore vyjadrovali jeho búrlivosť. V mytológii Keltov, ktorí boli veľmi úspešní v chove koní, bývajú zobrazovaní žrebce aj kobyly. Najvýraznejšou je však konská bohyňa Epona, ktorá je spájaná s plodnosťou a dostatkom. Ochraňovala konské stáda, jazdca a bojovníkmi na koňoch. Bohyňa Epona bola v 1. - 4. stor. n. l. uctievaná v celom Keltskom svete, kde kôň neskôr dostáva aj krídla, pretože svoje chránenca vyprevádza nielen po ceste životom, ale aj na onen svet. V Číne je kôň súčasťou zverokruhu, v ktorom symbolizuje neskrotnú silu a mladosti. Táto symbolika koní, využívaných od vekov ako ťažné a bojové zvieratá, je podobná vo všetkých kultúrach a prevažuje v našom chápaní až dodnes.

Ak si chcete svoju záhradu ozvláštniť soškou, z estetického ani praktického hľadiska nie je vhodné umiestňovať do prírody umelý materiál. Preto je ideálne vybrať si do záhrady výrobok, ktorý je vytesaný z prírodného kameňa.

Tento produkt je ručne vyrobený z jedného kusu žulového kameňa a má precízne remeselné spracovanie. Je vhodný ako socha do záhrady aj ako interiérová dekorácia.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Doprava

Dopravu realizujeme pomocou zmluvných partnerov a sme schopní Vám objednávky aj ťažších zásielok doručiť po celom území SR. Dopravca má vždy na automobile mechanizáciu, ktorá je schopná materiál z vozidla zložiť na zem bez nutnosti fyzickej práce.

Realizácia

Okrem predaja prírodného kameňa sa tiež zameriavame na realizácie obkladov a dlažieb z tohto materiálu. Ak budete mať záujem, pošlite nám svoj dopyt a my Vám nezáväzne zadarmo spracujeme cenovú ponuku.

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy a výrobky z kameňa
Obsah balenia: 1
Približná hmotnosť: 80 kg