Kodai Maru - vápencová

Kód: 799/MAL
Značka: Kameny.cz
€173,78 / ks €144,82 bez DPH
Skladom
Vyberte si veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Japonská lampa - lampáš Kodai Maru - vápencová vyrobená z prírodného kameňa. Japonská lampa Kodai Maru je stavebnica, ktorá obsahuje 5 ks kameňa. Lampy tohto druhu patria medzi najstaršie a v Japonsku je ich pôvod úzko zviazaný s tradičným čajovým obradom. Každá má v záhrade svoje špecifické miesto a podľa toho aj význam. Lampy sú významné prvky japonskej záhrady. Umiestnenie lampy by malo podľa šintoistických predstáv - okrem funkcie dekoratívne - tiež chrániť dom proti zlým duchom. Na rozdiel od čínskych záhrad, z ktorých použitie kameňov pôvodne vzišlo, sa v Japonsku príliš nepoužívajú kamene mimoriadnych bizarných tvarov, usilujeme totiž o jednoduchosť a autenticitu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Japonská lampa Kodai Maru je vyrobená z prírodného kameňa. Výška lampy je 50 cm. Lampióny z prírodného kameňa len zriedka kedy vydávajú svetlo a dnes už slúžia prevažne ako nádherné a štýlové dekorácie záhrad a to najmä na zvýraznenie tých japonských. Táto kamenná lampa je úžasným výsledkom ľudskej práce. Ručným opracovaním vápenca vznikla táto autentická a elegantná lampa, ktorá ozdobí každú záhradu.

Očarenie, ktoré vychádza z umelecky spracovaných motívov, zanecháva u mnohých návštevníkov japonských záhrad trvalé stopy. U mnohých z nich to vzbudzuje želanie premeniť vlastný pozemok a vlastnoručne si zriadiť japonskú záhradu alebo aspoň priniesť do nej niektorý japonský prvok.

Ako vybudovať japonskú záhradu? Chcete oázu pokoja a čistoty? Pre meditačné japonskú záhradu nie je žiadny pozemok príliš malý. Rýdze meditačné záhrada s kameňmi, lampou a plochou štrku nájde miesto prakticky kdekoľvek a nemusí nutne byť drahá. Často pre realizáciu karesansui podľa japonského vzoru vyhovuje už malý dvor.

Pred založením záhrady v japonskom štýle je potrebné premýšľať o základných otázkach. Patrí k nim na jednej strane želanie a predstava majiteľa záhrady, na druhej strane existujúce podmienky a zdroje. Úspešne docieliť vo vlastnej záhrade harmónie a krásy pravej japonskej záhrady nie je úplne jednoduché, ale nie je to ani nemožné. S určitou dávkou záhradníckych a stavebných vedomostí aj s trochou zručnosti sa podarí aj úplnému laikovi prepožičať vlastnej záhrade nádych Ďalekého Východu. Ak si však nie ste úplne istí, potrebujete poradiť alebo len nasmerovať, neváhajte sa obrátiť na našich odborníkov, ktorí sa Vám budú veľmi radi venovať.

Odporúča sa japonské lucerny pripevniť na kamenný podstavec alebo zatlačiť do krajiny, aby počas búrky nespadli.

Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda plne autentické. V našej predajni si lampy môžete tiež prísť osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské záhrady
Typ materiálu: Prírodný kameň
Typ kameňa: Vápenec
Mrazuvzdornosť: Áno
Výška malej lampy: V 50 cm, Ø 45 cm
Lampa je stavebnica: 5 ks
Váha lampy: cca 50 kg
Obsah balení: 1