Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Japonská lampa Oki Gata

Kód: 1334/MAL 1334/STR 1334/MAL2 1334/STR2 Zvoľte variant
Značka: Kameny.cz
€113,44 / ks €152,54 / ks €113,44 / ks €152,54 / ks od €113,44 / ks €94,53 bez DPH €127,12 bez DPH €94,53 bez DPH €127,12 bez DPH od €94,53 bez DPH
Vypredané Vypredané Vypredané Vypredané Zvoľte variant
Vybere si farbu
Vyberte si veľkosť lampy
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Dokonalá japonská lampa z prírodného kameňa vyrobená z jedinečnej žuly, ktorá dodáva Lucerne mrazuvzdornosť. Ako takmer každá lampa je aj táto stavebnica, ktorá sa skladá zo 4 kusov. Jej unikátny vzhľad dodá Vašej záhrade príjemnú a pokojnú atmosféru. Na výber máte z dvoch variánt, varianta menšej lampy je vysoká 35 cm a váži 20 kg, varianta strednej veľkosti komponuje výškou 45 cm a váhou 50 kg. Do tejto kamennej lampy sa zamilujete na prvý pohľad už len vďaka jej dokonalému sfarbeniu. Vybrať si môžete aj z dvoch farebných kombinácií, z minimalistické sivej alebo jedinečnej ružovosivej.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jedinečná kamenná japonská lampa zvaná častejšie ako lampáš, je vyrobená z prírodného kameňa. Dokonalosť tejto lampy je daná ručným opracovaním žuly, ktorá jej dodáva štýlovú eleganciu a čistotu. Ako takmer všetky lampy je aj táto stavebnica zo 4 častí. Vybrať si môžete z dvoch veľkostí a farieb.

Japonská lampa je jedným z najdôležitejších prvkov v japonskej záhrade.

Japonská zahradní lampa

Všeobecne sa všetky japonské lampy skladajú z viacerých častí, ktoré sú spojené s piatimi budhistickými prvkami. Ich symbolika sa viaže k životu ducha po zániku fyzického tela.
Spodná časť, ktorá sa dotýka zeme, je spojená s prvkom Chi, čo je symbol krajiny. Časť, nad podstavcom lampy, je spojená s prvkom Sui, ktorý značí vodu. Diel, v ktorom je umiestnené svetlo, reprezentuje Ka. Najhornejšej časti lampy označujú FU a ku, čo značí prázdnotu a ducha, ktorý mieri k nebu.

Očarenie, ktoré vychádza z umelecky spracovaných motívov, zanecháva u mnohých návštevníkov japonských záhrad trvalé stopy. U mnohých z nich to vzbudzuje želanie premeniť vlastný pozemok a vlastnoručne si zriadiť japonskú záhradu alebo aspoň priniesť do nej niektorý japonský prvok. Lampy sú významné prvky japonskej záhrady. Umiestnenie lampy by malo podľa šintoistických predstáv - okrem funkcie dekoratívne - tiež chrániť dom proti zlým duchom.

Odporúča sa japonské lucerny pripevniť na kamenný podstavec alebo zatlačiť do krajiny, aby počas búrky nespadli.

Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda plne autentické. V našej predajni si lampy môžete tiež prísť osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať.

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské záhrady
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Mrazuvzdornosť: Áno
Farebnosť: Sivá, růžovosivá
Rozmery malej lampy: V 35 cm, klobúk 30x30 cm, 20 kg
Rozmery strednej lampy: V 45 cm, klobúk 33x33 cm, 50 kg
Lampa je stavebnica: 4 ks