Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Japonská lampa Kotoji

Kód: 1343/STR
Značka: Kameny.cz
€281,32 / ks €234,43 bez DPH
Skladom
Vyberte si veľkosť lampy
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Jedinečná japonská lampa vyrobená z prírodného kameňa. Lucerna je ručne vyrobená zo sivej žuly, ktorá dodáva výrobku jej osobitosť a eleganciu. Zakúpiť si tento model môžete v troch rôznych veľkostiach. Japonská lampa koto funguje ako skladačka, je rozdelená na 9 častí.

Na rozdiel od čínskych záhrad, z ktorých použitie kameňov pôvodne vzišlo, sa v Japonsku príliš nepoužívajú kamene mimoriadnych bizarných tvarov, usilujeme totiž o jednoduchosť a autenticitu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ako vybudovať japonskú záhradu? Chcete oázu pokoja a čistoty? Pre meditačnú japonskú záhradu nie je žiadny pozemok príliš malý. Rýdze meditačná záhrada s kameňmi, lampou a plochou štrku nájde miesto prakticky kdekoľvek a nemusí nutne byť drahá. Často pre realizáciu karesansui podľa japonského vzoru vyhovuje už malý dvor. Ponúkaná lampa koto je ideálnou variantou do Vašej dokonalej záhrady s príjemnou atmosférou. Dodá jej všetko potrebné a vytvorí tak srdce Vašej záhrady.

Očarenie, ktoré vychádza z umelecky spracovaných motívov, zanecháva u mnohých návštevníkov japonských záhrad trvalé stopy. U mnohých z nich to vzbudzuje želanie premeniť vlastný pozemok a vlastnoručne si zriadiť japonskú záhradu alebo aspoň priniesť do nej niektorý japonský prvok.

Japonská zahradní lampa

História japonských lámp začína, ako u mnohých iných vecí, v Číne. V Japonsku tieto lampy, ktoré môžu byť vyrobené z kameňa, dreva, alebo kovu, zdomácneli najskôr v budhistických kláštoroch a Japonci ich začali označovať súhrnným názvom - toro. Tak, ako v krajine pôvodu, slúžili aj v kláštoroch k vytýčenie a osvetlenie ciest v záhradách a parkoch. Postupne sa začali používať aj vo verejných a súkromných záhradách a ich obľuba a rozšírenie mnohonásobne prekonalo ich použitia v Číne.

Kamenné lampy, sa stali nevyhnutným prvkom v čajových záhradách a podľa požiadavky na ich umiestnenie a funkciu začali vznikať nové tvary a typy. Do moderných záhrad sa lampy umiestňujú skôr z dekoračných účelov a pre vytvorenie ,,japonskej atmosféry" a vzhľadu záhrady. Podľa učenia Feng-Šuej sú lampy nutné pre vytvorenie miesta, kde sídlia dobrí duchovia každej záhrady.
Všeobecne sa všetky japonské lampy skladajú z viacerých častí, ktoré sú spojené s piatimi budhistickými prvkami. Ich symbolika sa viaže k životu ducha po zániku fyzického tela.

Spodná časť, ktorá sa dotýka zeme, je spojená s prvkom Chi, čo je symbol krajiny. Časť, nad podstavcom lampy, je spojená s prvkom Sui, ktorý značí vodu. Diel, v ktorom je umiestnené svetlo, reprezentuje Ka. Najhornejšej časti lampy označujú FU a ku, čo značí prázdnotu a ducha, ktorý mieri k nebu.

Odporúča sa japonské lucerny pripevniť na kamenný podstavec, aby počas búrky nespadli.

Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda plne autentické. V našej predajni si lampy môžete tiež prísť osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské záhrady
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Farba: Sivá
Rozmery malej lampy: 50 cm, Ø 23 cm, 15 kg
Rozmery strednej lampy: 90 cm, Ø 38 cm, 45 kg
Rozmery veľké lampy: 100 cm, Ø 40 cm, 55 kg
Mrazuvzdornosť: Áno
Lampa je skládačka: 9 ks