Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Japonská lampa Kodai Maru Yukimi

Kód: 1349/MAL 1349/STR 1349/VEL 1349/MAL2 1349/STR2 1349/VEL2 Zvoľte variant
Značka: Kameny.cz
€124,36 / ks €190,42 / ks €307,01 / ks €124,36 / ks €190,42 / ks €307,01 / ks od €124,36 / ks €103,63 bez DPH €158,68 bez DPH €255,84 bez DPH €103,63 bez DPH €158,68 bez DPH €255,84 bez DPH od €103,63 bez DPH
Vypredané Vypredané Vypredané Vypredané Vypredané Vypredané Zvoľte variant
Vybere si farbu
Vyberte si veľkosť lampy
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Japonská lampa Kodai Maru Yukumi je vyrobená z prírodného kameňa a materiálom je žula. Lampióny z prírodného kameňa len zriedka kedy vydávajú svetlo a dnes už slúžia prevažne ako nádherné a štýlové dekorácie záhrad a to najmä na zvýraznenie tých japonských.

Na rozdiel od čínskych záhrad, z ktorých použitie kameňov pôvodne vzišlo, sa v Japonsku príliš nepoužívajú kamene mimoriadnych bizarných tvarov, usilujeme totiž o jednoduchosť a autenticitu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Japonské lampy Kodai Maru Yukumi ponúkame v troch veľkostiach o priemere 30 cm, 45 cm a 65 cm. Japonské lucerny Kodai Maru Yukumi sú vyrobené z prírodného kameňa - žula. Najčastejšie sa využívajú ako dekorácia záhrady, terás a vstupov do domu.

História japonských lámp začína, ako u mnohých iných vecí, v Číne. V Japonsku tieto lampy, ktoré môžu byť vyrobené z kameňa, dreva, alebo kovu, zdomácneli najskôr v budhistických kláštoroch a Japonci ich začali označovať súhrnným názvom - toro. Tak, ako v krajine pôvodu, slúžili aj v kláštoroch k vytýčeniu a osvetleniu ciest v záhradách a parkoch. Postupne sa začali používať aj vo verejných a súkromných záhradách a ich obľuba a rozšírenie mnohonásobne prekonalo ich použitia v Číne.
Kamenné lampy, sa stali nevyhnutným prvkom v čajových záhradách a podľa požiadavky na ich umiestnenie a funkciu začali vznikať nové tvary a typy. Do moderných záhrad sa lampy umiestňujú skôr z dekoračných účelov a pre vytvorenie ,,japonskej atmosféry" a vzhľadu záhrady. Podľa učenia Feng-Šuej sú lampy nutné pre vytvorenie miesta, kde sídli dobrí duchovia každej záhrady.

Japonská lampa Kodai

Všeobecne sa všetky japonské lampy skladajú z viacerých častí, ktoré sú spojené s piatimi budhistickými prvkami. Ich symbolika sa viaže k životu ducha po zániku fyzického tela.
Spodná časť, ktorá sa dotýka zeme, je spojená s prvkom Chi, čo je symbol krajiny. Časť, nad podstavcom lampy, je spojená s prvkom Sui, ktorý značí vodu. Diel, v ktorom je umiestnené svetlo, reprezentuje Ka. Najhornejšej časti lampy označujú FU a ku, čo značí prázdnotu a ducha, ktorý mieri k nebu.

Očarenie, ktoré vychádza z umelecky spracovaných motívov, zanecháva u mnohých návštevníkov japonských záhrad trvalé stopy. U mnohých z nich to vzbudzuje želanie premeniť vlastný pozemok a vlastnoručne si zriadiť japonskú záhradu alebo aspoň priniesť do nej niektorý japonský prvok. Lampy sú významné prvky japonskej záhrady. Umiestnenie lampy by malo podľa šintoistických predstáv - okrem funkcie dekoratívne - tiež chrániť dom proti zlým duchom.

Odporúča sa japonské lucerny pripevniť na kamenný podstavec alebo zatlačiť do krajiny, aby počas búrky nespadli.

Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda plne autentické. V našej predajni si lampy môžete tiež prísť osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať.

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské záhrady
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Žula
Veľkosť malej lampy: Ø 30 cm, v 35 cm
Veľkosť strednej lampy: Ø 45 cm, v 50 cm
Veľkosť velkej lampy: Ø 65 cm, v 65 cm
Farebnosť: sivá, růžovosivá
Lampa je stavebnica: 5 ks