Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Japonská lampa Kasuga - veľká

Kód: 2124
Značka: Kameny.cz
€1 346,76 / ks €1 122,30 bez DPH
Vypredané

Jedinečná japonská lampa - Kasuga je vyrobená z prírodného kameňa. Výška tejto záhradnej japonskej lampy je 210 cm. Lampa Kasuga je vytvorená z unikátneho vápenca, ktorý dodáva výrobku dokonalú čistotu a osobitosť. Na honosnosti a jedinečnosti tejto lucerny hrá veľkú úlohu aj jej ručné spracovanie, ktoré robí z výrobkov dokonale jedinečnú lampu.

Lampy sú významné prvky japonskej záhrady. Umiestnenie lampy by malo podľa šintoistických predstáv - okrem funkcie dekoratívne - tiež chrániť dom proti zlým duchom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Originálna japonská lampáš čiže lampa je vyrobená z prírodného kameňa. Kasuga bola ručným opracovaním vytvorená z vápenca, ktorý dodáva lampe čistotu a krásu. Výška tejto Kasugy je 210 cm a je sivej minimalistickej farby.

Japonská záhrada je v dnešnej dobe veľmi vyhľadávaný pojem vo svete. Japonská úprava pozemku sa využíva pre okrasné záhrady rodinných domov aj napríklad v parkoch. Záhrada je upravená obvyklým alebo podobným tradičným záhradníckym spôsobom v štýle okrasných záhrad v Japonsku. Napodobňovanie týchto úprav sa rozšírilo po celom svete a kvôli odlišnostiam japonskí záhradní architekti začali využívať estetiku ovplyvnenú budhizmom. Preto v našej ponuke nájdete rôzne druhy betónových japonských lámp a sôch Budhov.

Japonská lucerna Kasuga

Pre čajovú záhradu prichádza do úvahy len vysoká forma kamenného lampiónu (Isidor). Pravé japonské lucerny z lomového kameňa sa dovážajú z Ďalekého východu a sú primerane drahé. Okrem toho existujú tiež dosť podobné exempláre z európskej produkcie, a to za dostupné ceny, ale z nižšiou kvalitou. Modely lampiónov na kamennom podstavci so zapustením do zeme sa musia armovaním (zapustenie železa do betónu) zabezpečiť, alebo menšie sa môžu nohou zatlačiť hlboko do zeme, aby sa nezrútili. Keď sa lampáš skladá z viacerých častí, musia sa pri zostavovaní spojiť mrazuvzdornou maltou. Elektrická inštalácia nie je nutná, väčšinou postačí, keď do svetelnej schránky lucerny postavíme zapálenú čajovú sviečku.

Japonská lucerna Kasuga

Pred založením záhrady v japonskom štýle je potrebné premýšľať o základných otázkach. Patrí k nim na jednej strane želanie a predstava majiteľa záhrady, na druhej strane existujúce podmienky a zdroje. Úspešne docieliť vo vlastnej záhrade harmónie a krásy pravej japonskej záhrady nie je úplne jednoduché, ale nie je to ani nemožné. S určitou dávkou záhradníckych a stavebných vedomostí aj s trochou zručnosti sa podarí aj úplnému laikovi prepožičať vlastnej záhrade nádych Ďalekého Východu. Ak si však nie ste úplne istí, potrebujete poradiť alebo len nasmerovať, neváhajte sa obrátiť na našich odborníkov, ktorí sa Vám budú veľmi radi venovať.

Odporúča sa japonské lucerny pripevniť na kamenný podstavec, aby počas búrky nespadli.

Fotografie všetkých lámp sú vytvorené priamo v našej predajni, sú teda plne autentické. V našej predajni si lampy môžete tiež prísť osobne prezrieť a nechať sa inšpirovať.

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské záhrady
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Vápenec
Približná výška lampy: 210 cm