Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Ardesia - bridlicová doska

Kód: 432/25 432/51 Zvoľte variant
Značka: Kameny.cz
€27,19 / ks €54,43 / ks od €27,19 / ks €22,66 bez DPH €45,36 bez DPH od €22,66 bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Vyberte si veľkosť bridlicovej dosky
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Bridlicové dosky sú vyrobené z prírodného kameňa bridlice. Vyznačujú sa veľkou pevnosťou a oderuvzdornosťou. Jednotlivé kusy sú obdĺžnikové a ich veľkosti sú 100 x 25 cm, 100 x 50 cm, hrúbka je 2 - 7 cm. Využívajú sa prevažne na chodníky, k jazierkam, na vytváranie terás a vstupov. Práca s týmito kameňmi je jednoduchá a ich pokládka je veľmi rýchla. Kameň je od pradávna ideálnym stevebným materiálom využívaným pôvodne predovšetkým v konštrukciach, dnes je neodmysliteľne spojený taktiež aj s designom. Ako funkčný, krásny a súčasne aj nadčasový materiál je veľmi často využívaný v exteriéri aj interiéri.

Dosku ponúkame len v uvedených rozmeroch.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kamenné dosky z bridlice sú prírodným materiálom obdĺžnikového tvaru. Vybrať si môžte z troch rôznych veľkostí, 100 x 25 cm, 100 x 50 cm a hrúbka každého kusu je 2 - 7 cm. Bridlica tohto typu je veľmi pevná a oderuvzdorná, preto sa najčastejšie využívá na chodníčky, k jezierkam, na vytvaranie terás a vstupov. Práca s týmito kameňmi je veľmi jednoduchá a rýchla, zvládnete ju teda aj sami. 

Ako nášľapy z kameňa pokladať? Je to veľmi jednoduché. Kamenné nášľapy pokladáme tak, že zakúpený kus položíme na trávu a vyrežeme okolo neho do trávy obrys. Trávu odstránime a pôdu mierne prehrabeme. Veľmi dôležité je zasypať vzniklý tvar štrkom alebo kamennou drvinou, pretože iba takto bude odtekať prebytočná voda. Do takto pripravenej plochy položíme kamenný nášľap a máme hotovo.
 
Přírodní kamenná deska Ardesia

Prírodný kamenný obklad môže mať rôzny tvar, štrukturu a odlišnosť vo farebnej skladbe. Každý kameň je jedinečný a originálny. Neopakovateľnosť prírodného kameňa je hlavnou prednosťou pred kameňom umelým. Preto takéto kamenné dosky navodzujú vzhľad modernej architektúry a snúbia originálny ráz záhrady s vysokou úžitkovou hodnotou. Ďalšou výhodou prírodného kameňa je obrovská životnosť, stálosť a bezúdržbovosť oproti bežným materiálom, ako je napríklad drevo, alebo umelý kameň. Rovnako ako v exteriéri, tak aj v interiéri domu je možnosť využitia prírodného kameňa nielen ako charakteristický rys celej stavby, ale ako doplnok, ktorý túto dlažbu odlišuje od ostatných častí domu.

Dosku ponúkame len v uvedených rozmeroch.

Dodatočné parametre

Kategória: Schody, zákrytové dosky, bazénové lemy, parapety
Materiál: Prírodný kameň
Rozmery: 25 x 100 cm, 50 x 100 cm
Vzhľad: Prírodný kameň
Materiál: Prírodný kameň
Typ kameňa: Bridlica
Mrazuvzdornosť: Áno
Rozmery: 25 x 100 cm, 50 x 100 cm
Hrúbka kameňa: 2 - 5 cm
Hmotnosť 25 x 100 cm: 30 kg / ks , 120 kg / m²
Hmotnosť 50 x 100 cm: 60 kg / ks , 120 kg / m²