Zákaznícka podpora:+420 606 036 633eshop@stonepark.cz

Antivegetatívná nano ochrana na lode - Antifouling

Kód: 9144
Novinka
Značka: Nanobala
€118,24 / ks €98,53 bez DPH
Na objednávku

Antifouling Nanobala je dvojfázový prípravok na báze nanotechnológii, ktorý vytvára transparentnú odpudivú nano-vrstvu na gelcoatu pomocou nanočastíc. K odpudzovaniu vegetácie dochádza pôsobením fyzikálnych síl nanovrstvy vytvorenej na ošetrenom povrchu lode. Nanoštruktúra spôsobuje easy to clean efekt, znemožňuje prichytenie rias, kôrovcov a ostatnej vodnej vegetácie na trupu lode.

Detailné informácie

Podrobný popis

Antivegetačné ošetrenie trupu lode je dôležitým krokom pri bežnej údržbe, bez ohľadu na to, v akých vodách sa loď plaví. Nepatrný nárast vegetácie na dne lode, prípadne nohe motora či kýlu alebo kormidle znižuje rýchlosť lode a účinnosť motora.

Antivegetačný náter poskytuje u laminátových lodí dvojakú ochranu - okrem obrastania trupu vegetáciou chrání tiež pred vznikom osmózy

Antifouling Nanobala je dvojfázový prípravok na báze nanotechnológií, ktorý vytvára transparentnú odpudivú nano-vrstvu na gelcoatu pomocou nanočastíc. K odpudzovaniu vegetácie dochádza pôsobením fyzikálnych síl nanovrstvy vytvorenej na ošetrenom povrchu lode. Nanoštruktúra spôsobujúca easy to clean efekt, znemožňuje prichytenie rias, kôrovcov a ostatnej vodnej vegetácie na trupu lode. Antifouling Nanobala vytvára ochranu pred zarastaním lode ekologicky čistým spôsobom.

Antifouling Nanobala je určený pre všetky materiály trupov lode- z laminátu, lakovaného dreva alebo ocele pre plavbu v slaných aj sladkých vodách.

 

Špecifikácia:

Antifouling Nanobala nevytvára kryciu vrstvu a nenahradzuje náter. Nanáša sa na natretý a očistený gelcoat.

Je určený na trup lode aj na všetky podponorové časti, u ktorých dochádza k zarastaniu - kormidlokýlpropellernoha motora a ďalšie.

Návod na použitie nano Antifouling:

Príprava povrchu: Povrch musí byť suchý, zbavený prachu a nečistôt, bez plesní, machov a rias. Nesmie byť zoxidovaný alebo zasolený.

Aplikujte v suchu pri teplote +5°C až +30°C na suchý povrch gelcoatu, opatrený vrchným náterom a očistený bežným čistiacim prostriedkom - saponátom a vodou.

Antifouling Nanobala aplikujeme v 2 krokoch:

1. krok:
Nanesieme rozprašovačom malé množstvo (asi 15 - 20 ml na 1m2 ) čistiaceho prípravku NanoClean (je součástí balení) a rovnomerne  rozotrieme čistou málo savou textíliou bez vlasu (priloženou textíliou modrej farby) po celej ploche gelcoatu. Necháme 5 minút zaschnúť.

2. krok:
Na takto pripravený povrch nanesieme rozprašovačom a rozotrieme druhou málo savou textíliou (ružovej farby) malé množstvo (asi 15 - 20 ml na 1m2 ) prípravku nano Antifouling.

Pri nanášaní čističa i Antifoulingu používáme minimálne množstvo prostriedku.

Ochranná nanovrstva se formuje 24 hodin pri teplote +5°C až +30°C. Po tuto dobu nesmie ošetrený povrch prísť do kontaktu s vodou.

Čistenie povrchu robíme oplachom čistou vodou. Nečistiť abrazívnymi prostriedkami!Dodatočné parametre

Kategória: Stavebná chémia - impregnácia, lepidla, odstraňovače
Veľkosť balenia: 0,5 l

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie